б) непоследователен
Например: Участникът прилага отново служебната система №3 10 числа – 10 комбинации и същите избрани по-горе числа, но по някакви съображения е дал приоритет на числата по следния начин: 12, 24, 31, 20, 43, 3, 8, 46, 26, 33. Номерирането на избраните числа ще бъде:
Развитието на непълната система № 3 (приложена в предходния пример доби следния вид:
Този вид участие променя състава на комбинациите, но не нарушава гаранцията на системата. Оказва се влияние само върху един или друг от възможните варианти за печалба.
Попълването на фиша започва от първа област до момента, в който се нарушава възходящия ред на числата (за примера - в първа област трябва да се попълнят числата 12, 24 и 31). От следващото число 20 (при него е нарушен възходящия ред!) започва попълването на втора област от фиша до момента, в който отново имаме нарушаване на възходящия ред на числата (за примера - във втора област трябва да се попълнят числата 20, и 43). От следващото число 3 (при него е нарушен възходящия ред!) започва попълването на трета област от фиша до момента, в който отново имаме нарушаване на възходящия ред (за примера - в трета област трябва да се попълнят числата 3, 8 и 46). От следващото число 26 (при него е нарушен възходящия ред!) започва попълването на последната четвърта област от фиша (за примера - в четвърта област трябва да се попълнят числата 26 и 33). В полето „система" се попълва избрания номер система.
|